Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Türkiye’de bu alanda başarılı uygulamalarıyla referans merkezler bulunmaktadır. Özellikle bel ağrılarının tanı ve tedavisinde referans merkez olarak hizmet veren merkezler, diğer branşlarla yoğun işbirliği içinde çalışarak hastalarına şifa dağıtıyor.
Bel fıtıkları günümüz şartlarında sıklıkla karşılaşılan sağlık problemleri arasındadır. Genel olarak; tekrarlayan hareketler, duruş bozuklukları ve uygunsuz pozisyonlarda yapılan fiziksel aktiviteler sonucunda omurlar arasındaki disklerde meydana gelen zorlanmalarla dokularda oluşan baskı nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
Bel fıtıklarını tedavisinde, fizik tedavi ile birlikte ya da tek başına olarak doktorlar tarafından masaj tedavi planı önerilebilir. Bel fıtıklarında kasların gerilmesi yüzünden şikayetçi olunan ağrılar, gündelik hareketlerin kısıtlanmasına neden olabilir. Masaj ile bu kaslar açıldığında, ağrıların azalması ve hareketlerin düzelmesi mümkün olabilmektedir. Bel fıtığı tedavisinde masaj uygulanan bölgeler genellikle sırt, kalça ve üst bacaklardır.

Damar Cerrahisi (Vasküler Cerrahi) SSS

Bel Fıtığının Sebepleri

Erişkinlerin %80’i hayatlarının bir döneminde en az bir kezbel ağrısından yakınmaktadır. Bel fıtığı, genelde 30- 60 yaş arasındaki erişkin grupta sık görülmesine rağmen, hemen her yaşta ortaya çıkabilir. Bel fıtığının özellikle görüldüğü bir gruptan ziyade, bel fıtığına yol açabilecek risk faktörlerinden söz edilmelidir.

   info@diartour.com
   +90 212 337 37 56
   info@diartour.com
   info@diartour.com
   veya

   Show Buttons
   Hide Buttons