Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Türkiye’de sunulan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin son yıllardaki gelişimi ile beraber vatandaşın sağlık hizmetlerinden memnuniyetine katkısı gözle görülür bir şekilde hissedilmektedir. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin bu noktaya gelmesinde sağlık personelinin payı en üst düzeydedir. Ülkemizde ağız ve diş sağlığı hizmetleri bir çok Avrupa ülkesinden bile daha iyi düzeydedir.

Ağız ve Diş Sağlığı, koruyucu diş hekimliği, pedodonti (çocuk dişleri), ortodonti (çapraşık dişler), endodonti (kanal tedavisi), konservatif tedavi, protez, periodontoloji (dişeti hastalıkları) ve ağız cerrahisi gibi genel diş hekimliği uygulamalarına ilaveten, lazer dişhekimliği, estetik diş hekimliği, implantoloji ve ileri çene cerrahisi gibi özel konularda da hizmet vermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı SSS

Pedodonti (çocuk dişleri)

Pedodonti, diğer adıyla Çocuk Diş Hekimliği 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığını korumayı ve oluşan hastalıkları tedavi etmeyi amaçlayan ana bilim dalıdır.

Çocuk hastada ilk muayene, hem çocuk hem de çocuğun anne ve babası ile iletişim kurmakla başlar. Tanışmadan sonra hastanın medikal ve dental hikayesi alınır. Daha sonra klinik ve radyografik muayeneye geçilir. Bu aşamalardan sonra tanı ve tedavi planlaması hakkında hasta ve ilgili aile bireyine bilgi verilir. Pedodontisler özellikle süt faktörü ve sürekli dişleri çürük ve periodontal hastalıklar gibi başlıca ağız hastalıklardan korumak için birçok yöntem uygulamaktadırlar.

   info@diartour.com
   +90 212 337 37 56
   info@diartour.com
   info@diartour.com
   veya
   Ortodonti (çapraşık dişler)

   Ortodonti; alt ve üst çeneler ile diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ile uğraşan bir diş hekimliği branşıdır. Çapraşık ve kötü konumlanmış dişleri temizlemek daha zor olduğu için, periodontal (dişeti) hastalıklarayakalanma ve diş çürüğüne bağlı olarak dişlerin erken kaybedilmesi riski vardır.

   Ortodontik tedavide fiyatlar vakanın şiddetine göre değişmektedir. Ortodontik tedavi uzun süreli bir tedavidir.

     info@diartour.com
     +90 212 337 37 56
     info@diartour.com
     info@diartour.com
     veya
     Endodonti (Kanal tedavisi)

     Dişin durumunun diş hekiminiz tarafından tespit edilip kanal tedavisinin önerilmesinin ardından, bir endodontist tarafından tedaviye başlanır ve tedavi dişin durumuna göre bir ya da daha fazla seansta tedavi edilir. ... Bu süre zarfında diş, geçici bir dolgu maddesi ile kapatılır.

       info@diartour.com
       +90 212 337 37 56
       info@diartour.com
       info@diartour.com
       veya

       Show Buttons
       Hide Buttons